Robert Morris Associates: Robert Morris University Robert Morris Associates | Robert Morris University

Newsroom

GIFTS OF $100-$299

  • A.D. Campbell Funeral Home, Inc.
  • AAA East Central
  • Lyle Andrew Abbott M'98
  • Shathi F. Abdulrab M'07, D'11
  • Heather J. Abramovitz '96
  • Accenture Foundation, Inc.
  • Taiwo O. Ajani D'11
  • Suzanne J. Allen D'11
  • Alpha Chi Rho
  • Alix H. Alton '05
  • Jesse G. Anderson '86
  • Thomas L. Anderson '54
  • Carol J. Andy '65
  • John Angotti
  • Suzanne Armbrust
  • Joseph G. M'93 & Linda T. M'93 Arnone
  • Ayco Charitable Foundation
  • Daniel A. Babik '09
  • Brian E. Babyak '88
  • Clarence Bacher '51
  • Gary Bagwell
  • Charles G. Bailey '75
  • Joseph Bailey
  • Russell J. Baird '10
  • Harry L. Banks '01
  • Nancy L. Barclay
  • John A. Battaglia '98
  • John F. Baycura '81, M'07
  • Denise Bean
  • Megan L. Bell '06
  • Roberta J. Belus '03
  • Robert R. Bender '91
  • Robert M. Benson '72
  • James & Mary Pat Bernauer
  • Wendy J. Bernett M'91
  • Paul Betori
  • Theresa Bianchi
  • Michael & Brenda Biedrzycki
  • Dennis C. Bishop '89
  • Kathleen A. Block '06
  • Paul M. Blose '84
  • John R. Boal D'11
  • Benjamin & Michele Bonaventura
  • Jill Bosiljevac
  • Kerry A. Bowser '92
  • Dorothy L. Boyer
  • Joseph M. Boyer '82
  • Mark Bozich
  • Jennifer Breese-Vitelli D'11
  • Debra J. Brewster '76
  • Bridges & Company, Inc.
  • Valentine J. Brkich
  • Thomas D. Browand
  • Deborah J. Brown M'97
  • Raymond H. Brown '80
  • Donald J. Bucholtz '65
  • Stanley C. Budhram D'11
  • Bullivar Associates
  • Ralph R. Burchell '88, M'98
  • Denis A. '71 & Sheila A. '83, M'89 Burke
  • K. B. Burkley
  • Mary Burnham M'84
  • Sharon A. Burnheimer '82
  • Sal Buscaglia
  • M. Cabrilo
  • Elizabeth Caggiano
  • Dominic Calabretta
  • Debbie Campos
  • William Carbonneau D'11
  • Carmen Carlo
  • Patrick Carothers
  • Lucian Caste
  • Thomas M. Caste
  • Carmine Castellano
  • Wayne Catanzarite '83
  • Ronald L. '89 & Patricia L. '89 Cavanagh
  • Michael A. '79 & Sharon '96 Cercone
  • Theresa Chappel '89
  • Philomina A. Chibili D'11
  • Chiyong & Susan Choi
  • Brian M. Chopp D'11
  • Clyde & Diana Christy
  • Dorothy D. Cibulas
  • John Cifone '56
  • Clover Hill Foods
  • Anne V. Cocolin '07
  • John W. Colavincenzo
  • Jacquelyn Coll
  • Ned Conley M'86
  • Kevin W. Conroy '86
  • Sue E. Conterno '74
  • Continental Laundry Systems Incorporated
  • James Cook
  • Kathleen E. Cook
  • Theresa Cooper
  • Joanne R. Cord '94
  • Laura A. Corrado '90
  • Bruce & Jane Corrie
  • Helen J. Corsetti '42
  • Theodore D. Cox '87
  • Jennifer Crawford
  • Joan E. Crete D'10
  • Mary Criado
  • Beth L. Croce '82
  • Robert '84 & Diane Weigand '86 Cronin
  • Mary C. Crowley '79
  • Terry Crowley
  • Julia Cuccarese
  • Steven W. Cummings '81, M'94
  • Robert J. Cunningham '91
  • Michael G. Cuthrell
  • Charles & Susan Dalton
  • Marie C. Davidson
  • Carol C. Davis M'05
  • Irene V. Day D'11
  • Barbara J. Deem '81, M'90
  • Richard & Shirley S. DeLonga
  • Delta Rho
  • Delta Zeta
  • Kimberley J. DeMasso '84
  • Tracie Dempsey
  • Marc A. DeSantis
  • Timothy J. '06 & Rebecca M. '99, M'02 Diana
  • Frances K. Dice M'81
  • Edmund R. Diciccio '80
  • Anthony DiCiocco
  • Dieter Home Construction, Inc.
  • Joshua A. DiFlorio M'00
  • Mark A. DiGiorgio '81
  • Donald C. Diklich '80
  • Daryl A. DiLisio '81
  • David E. Dolak '73
  • Eugene M. Dombrowski '86
  • Gregory J. Donovan
  • Darlene A. Drazenovich D'07
  • Rebecca Dudt
  • James G. Dunn '77
  • Robert J. Dunn, Jr. '03
  • Dawn Duricko
  • Kevin M. Dvorak '86
  • Richard & Colleen Earley
  • Robert L. Eckbreth '61
  • Mark & Colleen Eckels
  • Charlene G. Edwards M'96
  • Erin O. Egyed
  • Mary L. Eisaman '64
  • Charles J. Englert '84
  • Jim Esposito
  • Michele Fagan '83
  • Joseph C. Fairbanks
  • Keith R. Faller '68
  • Joseph W. Farinacci
  • Gene Farison
  • Barbara C. Farrell
  • Edward J. Finnegan
  • Gary R. Flasco '80
  • John E. Flynn '67
  • Karen A. Forster
  • Charles J. Franchino
  • John H. '72 & Elizabeth Franklin
  • Charles F. Franks M'04
  • Daniel E. Frantz
  • Jeff Froehlich '89
  • David A. Fuhrman '79
  • Gregory B. Gaertner '86, M'01
  • Gregg R. Gailey M'86
  • James & Audrey Galosi
  • Martin P. & Maria Galosi
  • Sue Garber
  • Kimberly A. Gardner '08
  • Ken Gargaro
  • August F. Garofoli '93
  • Rosanna M. Gartley D'10
  • Raymond F. Gensler '80
  • Mary C. Gerard M'05
  • Karen M. Getz '78
  • Ebony D. Gibbs '08
  • Jill R. Gifford '02
  • Gary L. Gilbert '95
  • Carrie Gillenberger
  • Joseph & Maria Gillette
  • Anthony Gliozzo '97
  • Larry W. Goehring '74
  • Thomas E. Golden, CPA M'00
  • Debra J. Goodnight '77
  • Nicholas J. M'03 & Emily L. '02 Goossen
  • Karen J. Gorham '83
  • John J. Gould '79
  • Shelby Lea Gracey
  • Kathy Gray D'10
  • Michele M. Green '87
  • Robert Greene, Jr. '03
  • Colette Griffith
  • William D. Griffith '58
  • David P. '78, M'93 & Janet L. '82 Grousosky
  • Grunau Company
  • Michael Guiffre
  • Sherry D. Guiler D'11
  • Michael R. Gullo D'11
  • Terence M. Haggerty '87
  • Erich & Kathy Hahn
  • Carolyn M. Hall '02
  • Todd & Erica Pirrung Hamer
  • Mrs. Holly Hampe D'11
  • Anne C. Handler
  • The Handy Family Foundation
  • William R. '81 & Joyce A. '81 Hanna
  • Raymond G. Hanobik '61
  • Marshall P. Hargett
  • Edward W. & Karen Byrnes '85 Harmon
  • Carole C. Harris
  • Donald & Larissa Harrison
  • Stephan Heinemann
  • Danny G. Hellmann '89
  • Glenn '72 & Susan Henicle
  • Linda M. Herbert M'10
  • Kim S. Herndon
  • Lore Hervato
  • David J. & Sandra Hess
  • Cathy L. Hester '88, M'90
  • Michael J. Higgins
  • Dean & Kara Hill
  • John M. Hineman M'00, D'11
  • Hlozek Family
  • Carole J. Hoag '71
  • Tammy W. Hodak
  • Astrid Hodgson
  • Holiday Inn Pittsburgh Airport Hotel
  • Thomas C. Holleran M'84
  • Derek E. Holmes '89
  • Cynthia Hoover '69
  • William E. Hopeck '78
  • William K. Hosni '84
  • Debra Houlihan
  • Mark E. Houser
  • Hugh J. '96 & Sandy '97 Howard
  • Jeff & Margaret Howe
  • Laura M. Hoy '92
  • Larry J. Hufnagel '82
  • Robert F. Hunter '75
  • Drew A. '93 & Stacy L. Hurt
  • Scott A. Irlbacher
  • Caleem L. Jabbour '60
  • Mark W. James M'03
  • M. B. & L. Q. Jariwala
  • James M. Jasek '84
  • Gary T. Jeffers M'80
  • Cindy '85 & David Jennings
  • Melanie Jespersen
  • Gayle R. Jesse '01, D'11
  • Kathi M. Jobkar '84, M'99
  • Michele M. Johns '79
  • Bruce A. Johnston
  • Joll Enterprises, Inc.
  • Curtis M. Jones, Sr.
  • Amy Joy
  • Thomas A. Julian '84
  • Johanna Kadam
  • Kirstyn Kameg
  • Kurt J. '91 & Beth A. '95 Kampsen
  • Stephen Kapetanovich '73
  • Kappa Delta Rho
  • Ersem Karadag
  • James Kassner
  • J. Richard Kattan '61
  • Scott R. M'00 & Maureen H. Keefer
  • Terri L. Keeling '06, M'08, D'11
  • Jennifer Keely M'11, D'11
  • James R. '83 & Lesley Keener
  • Brian J. Keicher '05
  • Philip H. Kerr '75
  • Keywell
  • John P. Killeen '77
  • Michael W. '94 & Lori Kirch
  • Benjamin Kirschenbaum
  • Roger Kirschenbaum
  • Matthew R. Kisow '08, M'08, D'11
  • Joseph H. Klauder '05
  • Robert J. Kline '74
  • Marci L. Klinger '04, M'05, D'11
  • Monica L. Knauss '94
  • Philip Knight '80
  • John & Pat Kowalski
  • George E. Krauss '75
  • Raymond Kreiser
  • Frank R. Kronz '89
  • Clement & Anna Krueger
  • Gerard R. Kunic '81
  • George H. Kwiatek '78
  • L. Robert Kimball & Associates, Inc.
  • Dennis Lacognata
  • Vickie L. Laney M'11, D'11
  • Brian R. Lang M'01
  • Charles A. Lang M'91
  • Cara A. Lapic M'02, D'06
  • Kenneth Lapinski '80
  • Joy Laramie
  • Robert L. Larson '90
  • Amy Laslavic
  • Dale Lattanzio
  • Mary Ellen Lawrence
  • Dana M. Lemesh '07
  • Jacqueline D. Lent
  • Cynthia A. Lesifko '96
  • Andrew R. Lewis
  • Anne Lewis
  • Donna G. Lewis '70
  • Mark P. Leyenaar '02
  • Charles H. Leyh M'88
  • Lisa W. Locasto D'09
  • William Logan
  • Theresa A. Lohman D'11
  • John Lojek
  • Richard R. Long M'92
  • Andrew F. Lopez
  • Janet E. Lorenzato '74, M'84
  • Albert M. Lorenzetti '93
  • Michelle E. Louch D'11
  • Don A. Lowry
  • Kerry Luft
  • Robert Lyle
  • Norman C. Lyon, Jr. '99
  • Joan S. Lyons
  • Megan E. Lyons
  • Randall L. Lyscik '75
  • Roger Macchiaroli
  • Andrew M'04 & Deana M. Mack D'11
  • David M. MacLean '84
  • Daniel S. MacNeil '10
  • Michael J. '04, M'04, D'11 & Emily C. '06, M'10 Mainier
  • William Malinchak
  • Margaret A. Malloy '83
  • Richard A. Mangini '72
  • Mario Manna
  • Deborah E. Marbry '73
  • Joseph & Mary Ellen Marchione
  • James A. Marsh '78
  • Elizabeth A. Mascaro '01
  • Eileen Mathers
  • Gus P. Mathews '78
  • Rebecca S. Maust '76
  • Christine A. McAfee '96
  • Deborah McBride '80
  • Wesley R. McCabe M'03
  • McCarl's Services, Inc.
  • Margaret S. '54 & John R. McCartan
  • Edward & Nancy McClain
  • Kevin D. McCooey
  • Janet '96 & Walt '57 McGervey
  • Larry A. McGough '75
  • Hugh D. McJunkin '74
  • Robert A. McKnight '68
  • Mark S. McLaughlin '87
  • Todd McLean '94
  • Richard P. McVay '72
  • David L. Meanor '74
  • Lanel R. Menezes M'04
  • L. S. Mensch '70
  • James C. Messina '72
  • Donald K. Metcalf '84
  • Cornelius L. Mhley '71
  • Margaret Migaud D'11
  • Stephen & Christina Mignogna
  • Nancy Miles
  • Daniel L. Miley '81
  • Beverly J. Miller '84
  • Carol L. Miller '88
  • Miller's Ace Hardware
  • Mrs. Janet Mitchell
  • Michael Mitchell
  • William M. Mohney '71
  • Earl Mohr
  • Mary Claire Moll
  • Richard A. Moll
  • Gary Monger
  • Brenda C. Morabito '61
  • Richard T. Moran '68
  • Lucille K. Morrison D'10
  • J. Michael Moses
  • Ralph V. Moyer '86
  • Kenneth J. Mueller '78
  • Lloyd N. '03 & Anita M. '83 Mullin
  • Sherri L. Murdoch '93
  • David & Linda Murone
  • Robert J. Murray '08
  • R. Khalid Mustafa
  • Adelia A. Muti
  • Ms. Marlene Naft
  • Navarro Design Associates
  • Kelly S. Neal D'11
  • Howard S. '74 & Judith A. '93 Newcomer
  • Michael J. M'07 & Lisa M. M'93 Newman
  • Victor A. Nicholas+ '52
  • Andris Niedra
  • Edward Nock '78
  • Daniel P. Notaro M'06
  • Dean V. Novalesi '07
  • Maureen Noyes '84
  • Karen M. Nugent '75
  • Rebecca J. Nyren '92
  • Mihaela E. Obreja M'05
  • Janusz Ochota D'11
  • Nancy Campbell '59 & Patrick J. O'Farrell
  • Ohio Valley General Hospital
  • Oladeji J. Olaore D'11
  • Gordon R. Oliver
  • John Olsavsky M'82
  • Victoria L. Olszewski
  • Phylis O'Malley
  • Sue O'Neill
  • David L. Oschman
  • Panera Bread North Fayette
  • Panera Bread Pittsburgh
  • Dan Pappas
  • Richard J. Parker '71
  • Parkhurst Dining Services
  • Richard J. Parrish, Jr. '93
  • Michelle L. Paschal '83
  • Marco N. Patitucci '96
  • William J. Patsy '07, M'09
  • Scott Patti & Margaret Murphy
  • Keith A. '88, M'97 & Cathy A. '92, M'96 Paylo
  • Dewitt M. Peart '81
  • Suzanne M. Pellegrino
  • Robert M. Peltz '85
  • Patty A. Perhacs '83
  • James & Rose Mary Perryman
  • Tamara A. Petronka M'86
  • Maureen J. Petsche '64
  • Peter L. Pezzin
  • Phi Delta Theta
  • Katherine M. Phillips M'10
  • Lynn Phillips D'11
  • Todd Phillipson D'11
  • Michael R. Piskurich
  • Mary Jo Plunkard '01
  • Jeffrey M. Podgorski '02
  • Ronald J. Points '64
  • Mark M. Poljak '82
  • Glenda Pollock
  • Pat Pompeani
  • Marian S. Pond M '87
  • Dave Pope
  • Emmett T. Porter '75
  • Michael G. Powell D'09
  • Ron Preisendefer '71
  • Gregory J. Priatko '90
  • William Priatko
  • Ann L. Pron D'10
  • David M. Proud '99
  • William A. Pujia '70
  • J. A. Punola '57
  • Michael A. Radeschi '95
  • Clarence B. Randall '50
  • G. S. Rantovich
  • Michael A. Rapp '71
  • Jody Ray
  • James E. Rebele, Ph.D.
  • Bonnie C. Reed '66
  • Craig P. Reed '88
  • Lillian Reese '84
  • Michael W. Rencheck M'98
  • Robert J. Reubi '94
  • Tam E. Revtai '79
  • Dru P. Rezzetano '82
  • Angela M. Rhad '90
  • Emidio G. Ricci '72
  • Stephen J. '97, M'06 & Karen M. '95 Rice
  • Kenneth S. Richards
  • Daniel C. Richardson '87
  • Jason Richman
  • Gerald J. Ritzert '93
  • Jim Rivera
  • Paul M. '88 & Mary E. '86 Rizzo
  • Richard Rocereto
  • Susan Roche
  • James S. & Cecilia Rockovich '65
  • Lindsay D. Rodgers M'07, D'11
  • Jeffrey A. Rogers M'07
  • David & Anna Marie Rogerson
  • Jim Rokicki '63
  • Ronald R. Rubenfield
  • Natalie D. Rugg D'11
  • Christopher E. Ruscitti '04
  • Gayle M. Ruth '08
  • Jill L. Ryan '85
  • Janice A. Sarasnick M'09
  • Robert J. Sawyer '07
  • Jamie Fallone Scarano '90
  • Frederick & Lisa Scenna
  • Cyril & Cynthia Schaaf
  • William E. Schafers '89
  • Rena M. Schake '01
  • Michael P. Schilinski
  • K. George Schoeppner
  • Rick Schooley
  • Thomas R. Schott
  • Herbert L. Schreiber '70
  • Bryan J. Schroeffel '98
  • Thomas & Annette Schumacher
  • Antonio Sciulli
  • Bradley K. Semonik '99
  • Joseph T. Senko M'83
  • Anthony G. Serapiglia M'98, D'11
  • Joseph J. Shady
  • Jon & Sandy Shank
  • Mary M. Shannon D'11
  • Sharon Shewczyk
  • Shannan L. Shiderly D'11
  • Linda Barmett Shrader '74
  • Steven P. Sibenik '79, M'82
  • Valentino & Katherine Sica
  • Neal Silliman
  • Terry W. Simmers '71
  • G. Scott Simms '95
  • Christina M. Simonette '06
  • Joseph H. Sites M'00
  • Janine R. Skariot-Ware '85
  • Michelle A. Slusser '91
  • Robert N. '71 & Judith '68 Snell
  • Shelly M. Somers D'10
  • Furman & Beth South
  • South Hills Alumnae of Delta Zeta
  • Diane Spangler '79
  • Erich M. Spannuth M'97
  • Frances P. Spigelmyer D'11
  • St. Clair Hospital
  • Edward A. Stack '76
  • Andrew J. Stalter '06, M'08
  • Del Stanley
  • Donald Stanopiewicz
  • Joe Stanopiewicz
  • Kevin R. Stark M'96
  • Matthew E. Steenson '94
  • Brandon J. Stein M'03
  • Richard W. Stern '76
  • Alvin L. Stoker '74
  • Jerry Stone
  • Ann Marie Storbrauck D'11
  • Edward Stotts '88
  • Paul Strani
  • Ryan E. Strom '09
  • Tammy A. Suchanek '06
  • Joseph D. '98 & Kristin Sullivan
  • David J. '80 & Cindy Sunseri
  • Louis B. Swartz
  • Robert & Sherry Sweeney
  • Kyle V. Sweitzer M'98
  • Ms. Kristen F. Switzer
  • Edward & Louise Symons
  • Kenneth C. Syrko '74
  • Alan D. Talley '82
  • Lingjie Tang D'11
  • Gregory A. Taranto D'11
  • Richard E. & Dorothy J. Tarbert
  • Regina G. Tarquinio '77
  • Dr. Kristin Tate
  • Ellen W. Taylor '10
  • Howard L. Taylor '80
  • Randall J. Taylor '98
  • Shawn Taylor
  • Gerard F. Teckmeyer '78
  • Raymond T. Thomas '00, M'03, D'11
  • Paul Timcheck
  • Joanie & Leech Tishman
  • Cheryl J. Tokay '94, M'99
  • Victor G. Tonas '81
  • Joan Toole
  • James A. Tortella '85
  • Bridget Toth '98
  • Paul F. Tracy '81
  • Michael S. Tripp '70
  • Ronald J. Trombetta M'84
  • Paul Trunzo '88
  • Patricia A. Trymbiski D'11
  • George Tsounos '53
  • Mark C. M'86 & Kimberly M. '95 Turnley
  • Urban League of Greater Pittsburgh
  • Edward A. VanSavage '83
  • William F. Vaupel M'85
  • Karen M. Veith
  • Dale H. '81 & Elaine A. '96 Venables
  • Angela Verbene
  • James A. '81 & Luanne '85 Vitale
  • Anthony Vitullo '66
  • Nicole Hilderbrand Voll '05
  • Frank S. Vozza '87
  • Charles & Dolores Wagner
  • Dale A. Walker, CPA '71
  • Michelle L. Walker D'11
  • Kathleen A. Wall '76
  • Delonda R. Ward '99
  • Katherine Waters
  • Kelly A. Watson '03
  • Michael & Kathryn Waufle
  • John F. Weaver
  • William H. Weigold '73
  • Peter D. Welsh '77
  • John V. Wesling '91
  • John R. Whitaker '75
  • Daniel P. White '75
  • David J. Wichman '79
  • Nancy J. Wilson '88
  • Patrick M. Wisnom '98
  • Denice Withrow D'11
  • Vincent G. '89 & Denise L. '90 Wolf
  • James M. Woods
  • John K. Yaklich '71
  • Gretchen B. Yhelka '84
  • Jeffrey A. Yoder M'04
  • Russell H. '94 & Kathryn E. M'94 Yurk
  • Leo P. Zappa M'00
  • Richard A. Zarone M'99
  • Jacqueline H. Zavarella '86
  • Vincent S. Zeli '71
  • Susan Zimmerman
  • Daryl J. Zupan M'83
  • Patricia & Tony Zusinas M'07