President Level: Robert Morris University President Level | Robert Morris University

Support RMU

  • Anonymous Gifts (4)                                                                                                             
  • Michael D. Allen '09
  • Thomasine I. Alvarez '61
  • Lorrie & Kevin Amadio
  • Jesse G. Anderson '05
  • Ansys, Inc.
  • Appalachian Gas Measurement Short Course, Inc.
  • Joe Appel
  • ARM Energy
  • Leonard A. Asimow, Ph.D. A.S.A.
  • Rick Baker                                                                                                                             
  • Janet L. Balentine '76
  • Jay Banaszak                                                                                                                         
  • Richard A. Barcelona '71
  • Barnes & Noble College Booksellers
  • Janice G. Barone M'84
  • ReShelle L. Barrett '91
  • David Barringer
  • Christopher Battistone
  • Leonard C. Bayich '71
  • Dennis & Sandra Beaulieu
  • William R. Beaver
  • Harry W. Behling '90
  • George M. Beidler '74
  • Jeff '77 & Beth Bergman
  • James & Mary Pat Bernauer
  • Ralph Bincarowsky '71
  • Neal F. Binstock & Karen Woodall
  • Angela & Michael Bires
  • Paul E. Block M'87
  • Joshua P. Blum '13 M'13
  • Jeffrey Bocchicchio
  • BNY Mellon
  • David J. Boguslawski '08
  • Vince Bonacci                                                                                                                       
  • Michael D. Boylan '12 M'13
  • Christine W. Branstad '70
  • James E. '71 & Ellen G. '69 Brehove
  • Chuck & Jill Brodbeck
  • Allan Bross
  • Christopher D. Bross '09
  • Kristina A. Fausti '97 & Shahriar Broumand
  • John E. '75 & Ruth Brown
  • Kenneth P. Brown '03
  • Thomas M. '10 M'15 & Megan L. '08 M'11 Brown
  • Marita '84 & Michael Brunner                                                                                             
  • Christine & Tod Bryant
  • Ryan Bunni '16
  • Denis A. '71 & Sheila A. '83 M'89 Burke
  • Jimmie L. Burks
  • Charlie Buscaglia
  • Sal Buscaglia
  • Heidi L. Bushko M'01
  • Glenn A. Buterbaugh
  • Scott A. Byers '87
  • CADRE Information Security
  • Kevin W. Cameron '92
  • Robert Cameron                                                                                                                   
  • Pamela Campbell
  • Jason E. Cannon '03
  • Terri A. Capaldi '85
  • Jay & Anita Carson
  • John Stanton Carson, Jr.
  • Mackenzie D. Carson '12                                                                                                      
  • James E. Cashman                                                                                                                
  • Linda Cecchi
  • John Chaump                                                                                                                        
  • James F. Chiaramonte '10
  • Chuck & Eileen Childers
  • Jennifer Cipolla
  • Carrie L. Coghill '08
  • Henry Colaizzi
  • Michele T. Cole, Ph.D.
  • Craig S. Coleman
  • William G. & Judith A. Coll                                                                                                   
  • Comcast
  • Robert '77 & Donna Connolly
  • Amie A. Cooper '06
  • Matthew D. Corkery '16
  • Stephen J. Crane M'12
  • James & Carol Crawford
  • Daria Crawley
  • Kathryn Cremeans M'06
  • Steven W. Cummings '81 M'94
  • Deborah M'86 & Paul Cunningham
  • H. Scott & Sally Cunningham
  • Joseph S. D'Amico '86
  • Lynda J. Davidson & Scott E. Branvold                                                                                 
  • Richard E. Davis '94
  • Cynthia '66 & Edward J. DeBartolo                                                                                      
  • Gregory & Polly M'12 Dell'Omo
  • Delta Tau Delta
  • Rebecca M. '99 M'02 & Timothy J. '06 Diana
  • Matt DiAngelo                                                                                                                      
  • Margaret E. Dicuccio
  • Michael DiLauro
  • Richard M. DiRienzo M'98
  • Ditka's
  • Matthew Donatelli                                                                                                                
  • H. W. Doring '77
  • Carl R. Dudeck '81
  • E.H. Schwab Co. Inc.
  • Lee F. Eberly '68
  • Eggs N'at
  • Ronda A. Edkins '94
  • Brian Edwards
  • Keith A. Egyed                                                                                                                       
  • Lawrence J. Eiben '72
  • Terry Engel                                                                                                                           
  • Nadine C. & Edward Englert
  • Exler & Company, Inc.
  • Mark R. Exler '88                                                                                                                  
  • Lyle Eugene & Janet L. Farison
  • Michael J. Farrell '63
  • Fazio Mechanical Services
  • Ross E. Fazio                                                                                                                          
  • Lewis J. Fernandez '74
  • Buffy Filippell
  • Robert O. Finley '87
  • Kyle Fisher & Molly Fisher Morabito
  • Daniel M. Fitzpatrick '86
  • David Fitzsimmons
  • Frank R. Flanegin
  • Kimberly Tillotson Fleming
  • Robert J. Fogle M'10
  • Richard J. '70 & Mary Ellen Fonte
  • Stephen & Jennifer M'08 Foreman
  • Fox's Pizza
  • Franks Shoes
  • Jim Frantz                                                                                                                              
  • Anthony R. Frick '57
  • Diana L. '82 & Roger Froats
  • Erin Frye
  • FTBA
  • Robert C. '82 & Susan Funderlich
  • Martin P. & Maria Galosi
  • Ruth '78 & Alan Garfinkel
  • Ken Gargaro
  • Thomas H. Garrubba '94 M'03
  • Michael Geiger                                                                                                                     
  • Mary C. Gerard M'05
  • Dawn M. M'95 & George M. M'94 Geregach
  • Roger Ghantous
  • Ronita & Craig Giles
  • Roger & Emilie Gillan
  • Harvey N. & Wendy Gillis
  • John T. Goddin '83
  • Golden State Warriors
  • Norman '68+ & Patricia Gottschalk
  • Tammy Gowers                                                                                                                     
  • Greater Pittsburgh Physical Therapy
  • Greenbriar Treatment Center
  • Victor S. Gregovits '86
  • Mary Grill
  • Jackie & George Grillon
  • Gary Groom
  • Robert J. Grossman M'84                                                                                                     
  • Grossman Yanak & Ford LLP
  • Grunau Company
  • Jeffery K. & Gerry L. Guiler
  • H. F. Lenz Company
  • Ann Haines & Betsy Haines
  • Jacquelyn Haller
  • Timothy J. Hammer '83
  • Tara Hankinson
  • Hampton Inn
  • David J. Hanson
  • Philip J. Harold
  • Robb Harris
  • Carlton Harrison
  • Martin Harshman
  • Tom & Nell Tabor Hartley
  • Traci A. '96 M'00 & Jason R. '96 Hayes
  • Ruth L. Haynam '15
  • HBK CPAs & Consultants
  • Heeter Direct
  • Gregory M'16 & Susan Hellier                                                                                             
  • Eric T. '99 M'06 & Stephanie '98 Hendershot                                                                      
  • Brenda Marshall Henwood '90                                                                                             
  • Maureen Hester
  • Highmark, Inc.
  • Rosaleen Hilbert '94
  • Alexander Hinsey
  • Hoffman Murtaugh Advertising, Inc.
  • Adora D. Holstein
  • Christine Holtz & David Scott
  • Peter & Cindy Holway
  • The Home Depot Foundation
  • Homewood Suites by Hilton
  • Trish Hooper M'03
  • Valerie M. & Matthew Howard
  • Zach Hraber
  • Drew A. '93 & Stacy L. Hurt
  • Robert A. Incorvati '71
  • Interstate Gas Marketing
  • Scott A. Irlbacher
  • Marc Israel
  • Jack & Libby Jacobs
  • Jailhouse Saloon
  • Joan M. '74 & Joseph Jandrasits
  • Michael J. '09 & Casey L. Jandrasits                                                                                     
  • Brittany L. Jochmann '04
  • Dennis & Sissy Jochmann
  • Sandra M. Jolly '78
  • Maria & Alex Kalevitch
  • Mary Kapetanovich '85
  • Ersem Karadag
  • Suzan E. Kardong-Edgren
  • James & Cheryl Kassner
  • Jon Kasunic
  • Kirk J. Kaszak '83
  • Judith A. Kaufmann
  • Scott R. M'00 & Maureen H. Keefer                                                                                    
  • Thomas W. M'88 & Pamela Keeler                                                                                      
  • Carter M. Khalequzzaman '14
  • Rich J. Killian '89
  • Timothy & Christy Kirsch
  • Joseph & Annie Kleynjans
  • Tyson Klukan '15 M'15
  • Frederick & Christine Kohun
  • Robert Y. & Susan Kopf
  • Susan M. Kortz '84
  • Scott M. Kovaloski '85
  • James P. Kreider '07
  • Beatrice & Scott Kunka
  • Corrine Kunselman
  • Lauren M. Lancia '09
  • Landscapes & More
  • Lane Construction Corporation
  • Dawn & Harold Lane
  • Kenneth Lapinski '80
  • Kevin J. Larkin '77
  • Margaret Larkins-Pettigrew
  • Karen L. & James L. Larrimer
  • Kellie L. M'97 & Kevin Laurenzi
  • AnnMarie M. LeBlanc
  • Harry E. Leckemby '87
  • Barbara J. Levine & David Kaufer
  • Gwen Lewis
  • Mark P. Leyenaar '02
  • Lightning Foundation
  • Eric P. M'99 & Lynn Linn
  • Jeff & Joanna Listwak
  • Littler Mendelson Foundation, Inc.
  • Patrick & Joyce Litzinger
  • Russell Livingston
  • Loftus Engineers, LLC
  • Chris Loughner                                                                                                                      
  • Doug J. Lynn '93
  • Jill Maher
  • Dawn Maida
  • David R. Majka & Constance L. Eads
  • David J. & Nancy S. Malone
  • Lorraine & Ian Mann
  • Dean R. Manna
  • Salvatore Mantenuto
  • Robert & Diane Marasti
  • L. Thomas M'80 & Judith Breedlove M'87 Marchlen
  • Mario's Family Italian Restaurant
  • Trey & Elisa Marshall
  • Mark J. Martella '88
  • Ralph J. Martin
  • Joan Massella
  • Andrew J. Masson, Jr. '98
  • Samuel J. Mastovich '95 M'98
  • Brian Mathews                                                                                                                     
  • Patrick J. McCann '78
  • McCarl's Services, Inc.
  • Tom McConnell         
  • Donna S. McDermott M'11
  • Lawrence F. McGuire M'00
  • Kate McKenzie M'09 D'12
  • James McRickard '79
  • Richard L. Metzer D'10
  • John & Janelle Meyer
  • Melissa M'01 & Michael Micco
  • John & Julianne M'02 Michalenko                                                                                       
  • Miller Electric
  • Joe Miller                                                                                                                              
  • John T. Miller '67
  • Phillip G. Miller '00 M'01
  • Jeff & Marybeth Millet
  • Mark H. '82 & Gina Mishler
  • Norman F. '74 & Peggy Mitry
  • Moe's Southwest Grill
  • Luke O. Mohamed '10
  • Frank A. '72 & Gayle M. Molinero
  • Douglass Moore
  • Timothy & Carrie Moore
  • Mosites Construction Company
  • Dean & Andrea Mosites                                                                                                       
  • MSG Sports & Entertainment, LLC
  • Bernard Mullin
  • Henry J. Mulraney '80 & Marie H. Bocchicchio-Mulraney '81
  • Shea Murtaugh                                                                                                                     
  • Matt Myers                                                                                                                           
  • Myers Well Service Inc
  • Frances G. Napoleone '71
  • Anne Nemer Dhanda
  • William R. Newlin
  • Edward A. Nicholson
  • Matthew O'Brien
  • Kolia & Susan O'Connor
  • Sally & Brian O'Donnell
  • Yildirim & Ferda Omurtag
  • Orlando Magic, Ltd.
  • Paul & Peggy Outon
  • Earl Pamfilie
  • Frank & Janine Pantely                                                                                                         
  • Cindy W. Pastin '97
  • Michelle L. Patrick & Ronald S. Patrick
  • Patricia Paullet
  • Karen L. Paullet '02 M'05 D'09
  • Bob Pearce
  • Diane Leonard Pearson '85
  • Dewitt M. Peart '81
  • PEC Management II, LLP; Burger King Corporation
  • Gloria J. Peplow '93
  • Kyle A. Peters '13
  • Joseph G. Piccini '85 M'90
  • The Philadelphia 76ers, LP
  • Norbert K. Pietrzak
  • Poly-COR Enterprises
  • Bruce Pompeani
  • Mark Popovich '86
  • Jonathan M'11 & Maggi Potts
  • Justin C. Powers '08
  • PPG Industries
  • Print Tech of Western PA
  • Raymond Pronto
  • Jarrod Prugar '13
  • Kevin P. Prykull M'82
  • Yasmin Purohit
  • Ann Cibulas Puskaric M'81
  • Brian P. Quaranta '00
  • Kevin Rabbitt
  • Robert G. Radermacher '80
  • Bennett & Mary Ann Rafoth
  • Denise Ramponi & Kevin Bowman
  • Kerrie Kauer & Lauren Rauscher
  • William J. Recker '76
  • Bonnie C. Reed '66
  • Diana L. '85 M'00 D'06 & William F. Repack
  • Sheldon Reynolds M'14
  • Jerry J. Ritzert '93
  • Brian K. Rizor '91 & Elizabeth Della Penna '90 Rizor
  • Mary Ellen '86 & Paul M. '88 Rizzo                                                                                      
  • RMU Rugby Alumni Society
  • Anthony G. Robins
  • James C. Roddey
  • Edward H. Roeber '65
  • Gerald E. Rogers '81
  • Christine M. M'00 & Jeffrey Rohde
  • Ron Lewis Automotive Group
  • Perry F. & Teri Roofner
  • Rotary Club of Moon Township
  • Denis P. Rudd
  • John Rudzik
  • Beth Corbelli Ryan
  • Toni A. Sacco '01
  • Jennifer L. Salvador '04
  • Robert E. Samuel D'10
  • Ambassador (Retired) Robin Renee Sanders D'10
  • Janice A. M'09 & Jason Sarasnick
  • Paul Sauvage
  • Chad Schanker
  • Theresa L. Scheetz
  • Schindler Elevator Corp.
  • Timothy Schlak
  • Steven J. Schmitt '86
  • Norman V. Schnurr
  • Derek Schooley
  • Arthur M. Scully
  • Ron Seaver
  • Mark Seeton
  • Cathy & Robert Seidel
  • Diana M'16 & Scott Sektnan
  • Justin '10 & Alexandra M'16 Sell
  • George W. & Beverly M'87 Semich
  • Constance P. Serapiglia '99 M'01 D'05
  • Jon & Sandy Shank
  • Daniel & Barbara Shapira
  • The Daniel and Barbara Shapira Philanthropic Fund of the Jewish Federation of Greater Pittsburgh        
  • Todd Shelly
  • Marcia K. '77 & Mark M. Sherwin
  • Christopher J. Shovlin
  • William P. Smith & Susan Signore-Smith
  • Terry W. Simmers '71
  • Richard P. Simmons
  • Carol Anne Simon
  • Jo-Ann M. & William L. Sipple
  • Gina C. '75 & Kenneth R. '77+ Siudyla
  • William Skelley
  • Thomas K. Skelton '89
  • Thomas C. M'06 & Catherine A. Skena
  • Donald K. M'88 & Janet Smith
  • Michael J. '77 & Beth Smith
  • Gregory R. & Janet O. Spencer
  • SSM Industries, Inc.
  • Linda Staffilino
  • Andrew Stahura, III
  • Matthew E. Steenson '94
  • Cassandra M. Stein '12
  • Rick & Diane Stein
  • David Stern
  • Nanette M. '81 & William M. Stevens
  • Thomas J. Stoessel '83
  • Jerry Stone
  • Ronald G. & Stephanie L. Stovash
  • Daniel E. Suhoski '04 M'08
  • Adam P. '03 M'05 & Courtney A. '04 M'08 Sullivan
  • Suns Legacy Partners, LLC
  • David J. '80 & Cindy Sunseri
  • William A. Sutton
  • Louis & Marcia Swartz
  • Stephen J. Swetoha '86
  • David & Linda '82 Synowka
  • Janene L. Szpak M'11 D'11
  • Thomas Szymcak                                                                                                                   
  • Darcy B. Tannehill
  • Tatalovich Funeral Home & Cremation Services
  • Wayne Tatalovich                                                                                                                 
  • Tate-Jones, Inc.
  • Tax Executives Institute, Inc.
  • Gerard F. Teckmeyer '78
  • TEDCO Construction
  • Linda & Mel '62 Teetz
  • Jared D. Thomas '08
  • Ticketmaster
  • Lawrence A. & Joan Tomei
  • Mike Tomon
  • Andrew & Brooke Toole
  • Jerry Toole
  • Jacqueline A. '90 & P.J. Travisano
  • David Trosko '76
  • Brent H. '16 & Amber M. '08 Trumpower
  • John & Jeanne Turchek
  • University of Massachusetts
  • Thomas Uram
  • Hope R. Vaccaro '97
  • Susan N. Van Cleve D'09
  • Stephen A. & Jodi Van Oss
  • Jodi L. Vasalani '92
  • Marion & Alexander Vasilakis
  • Dale H. '81 & Elaine A. '96 Venables
  • Vento Landscaping
  • Ralph Vento                                                                                                                          
  • Frank L. Villella '76
  • Vincentian Collaborative System
  • James A. '81 & Luanne '85 Vitale
  • Walmart
  • William Wentling
  • Adam R. Werkmeister '07
  • Ronald & Jeannette Werkmeister
  • Danielle N. White '06                                                                                                           
  • Ellen G. & Thomas Wieckowski
  • Michael W. Williams '08
  • Cynthia A. Miller Williams '96
  • Joshua M. Wingfield '07 M'11 D'11
  • Jeffrey '83 & Mary Wlahofsky
  • David F. & Barbara A. '96 M'00 Wood
  • Raymond R. Wojszynski '80
  • Kurt R. Wright '06
  • Adam G. Yofan
  • David & Jennifer Young                                                                                                        
  • Young President's Association
  • Charles W. Zimmerman
  • Sidney & Dr. Ellen B. Zonn
  • Mark M. Zukowski