Robert Morris Associates: Robert Morris University Robert Morris Associates | Robert Morris University

Support RMU

  • Anonymous (2)
  • Lyle Andrew Abbott M'98
  • Heather J. Abramovitz '96
  • Darlene E. Adams '66
  • Christopher A. Albecker '05
  • Patricia K. Alwine '70
  • Michele Ambrogio
  • Joseph A. Ancosky D'13
  • Daniel W. & Shelby J. Anderson
  • Jesse G. Anderson '86
  • Christy A. Andromalos '02
  • Hannah E. Arnold '17 M'17                                                                                                  
  • John Arnold
  • Thomas P. '92 M'97 & Tracie M. '92 M'97 Arnold
  • Joseph G. M'93 & Linda T. M'93 Arnone
  • Dolores Asaro
  • Richard G. M'13 & Sherri Aufman                                                                                       
  • Robert L. Aughenbaugh '70
  • Terry Babcock-Lumish
  • David Baldwin
  • Brian J. Balint '02 & Amy L. Lewicki '05                                                                               
  • Peggy & Thomas Barczak                                                                                                     
  • Lawrence P. Barger
  • Rufus Barnes
  • Carol Barr
  • Steve Battista
  • Brian A. '07 & Stacie Conley '09 Baur
  • Robert Beaudine
  • Robert & Mary Beaves
  • Brittany Becker
  • Beth Bell '81
  • Marie E. Bellis '94
  • Jeffrey Beltz M'98
  • Rob R. Bender '91
  • Frances M. Benko '86
  • Robert M. Benson '72
  • Erik K. Bergman '94
  • Lisa J. Bernett M'93
  • Wendy J. Bernett M'91
  • Anna Bianco '74
  • Elizabeth J. '68 & Robert L. Bingham
  • Logan M. '08 & Brianne McLaughlin Bittle '10
  • Cheryl L. Blackett
  • Robert J. Blem M'02
  • Nick Blodis
  • Ed Bodine
  • Michael & Patty Bontje                                                                                                        
  • Christian F. Boucher '08 M'08
  • D. Keith Boyd '55
  • Mike Boykin
  • Brian Brannon
  • Timothy C. Braun '79
  • Lisa V. Bray '09 M'12
  • James E. Briola '82
  • Mary Ann Broderick
  • Howard W. Brokenbek '78 M'85
  • Thomas Brooks
  • Lindsay Brown
  • Robert D. Brown '71
  • Robert Brownlie
  • Bradley E. Bruno '92
  • Lois D. Bryan M'00 D'06
  • Donald J. Bucholtz '65
  • Brian K Buckles D'17
  • Jason A. Bunda M'09
  • Ralph R. Burchell '88 M'98
  • Rae G. Burk '74
  • Jacob Burkhardt
  • Mary Burnham M'84
  • William J. '71 & Barbara W. '69 Burrows
  • Judith H. Butrym '60
  • Carolyn Buttermore
  • Canan C. Buyukunsal
  • Armand A. Buzzelli '79 & Mary M. O'Brien Buzzelli '80 M'88
  • Maxwell Cahn '13
  • Mark T. Campbell D'14
  • James A. Canavan '89
  • Sarah E. Capp '12
  • Doris Carlin
  • Karen Carroll
  • Christine Casasanta
  • Pat Casello
  • Selena Catanzarite
  • Wayne Catanzarite '83
  • Daniel J. Cella '96
  • Elisabeth H. Charles
  • Manmohan Chaubey
  • Allison Chemerys
  • Kelly M. Chermak '06 M'12
  • Dorothy D. Cibulas
  • Tony Ciccozzi
  • Carlo A. Ciconte '03
  • Kim Coccozzi
  • Allen Coleman
  • Shawn E. '03 M'06 & Laura J. '05 Columbus                                                                        
  • Construction General Lbrs & Mtrl
  • Tim Corbin
  • Shirley A. Trefelner Cordes '08
  • Mary E. Correale '60
  • Bruce & Jane Corrie
  • Helen J. Corsetti '42
  • Michael A. Cortes '97
  • Jeffrey M. '11 & Jaclyn Bosiljevac '13 Cox                                                                           
  • Jacqueline Crocetti D'11
  • James B. Cross '85
  • Mary C. Crowley '79
  • Ryan T. Cruthers '08
  • Edward Cunningham
  • Nick Cutich
  • William E. Dagen '79
  • Michael P. Danhires
  • Tiffany Daniels
  • Gail M. Davis '90 M'03
  • Gary A. Davis D'03
  • Karac Davis
  • Rebecca De Caire
  • Joy A. De Grosky '65
  • Cobina Delaney '13 & Chelsea Walkland Delaney '10 M'11                                               
  • Thomas T. Demas '64
  • Jacquelin Demetris M'87
  • Ronald J. Destro, CPA M'03
  • Bernard A. Deverson '71
  • Christopher Devine
  • Diane Cleaners, Inc.
  • Josh Diller
  • Jeanne H. Dingel '50
  • Joanne Dixon-Melder '54
  • Michael Dobran
  • Jeff & Debra Dodds
  • Jessica Dodds '17 M'17                                                                                                         
  • Sandra Dorowicz
  • Antonio '83 & Mara '84 Doss
  • Michael Dowe
  • Theresa A. Drye M'86
  • Anne E. Dubovec '11
  • Reverend Keith A. Dunn '85
  • Beverly A. Edwards '85
  • Trevor & Michele Edwards
  • Eger Eye Group
  • Mark S. Elek '82
  • Diane Elias
  • Charles Emmerling
  • Irene Engle
  • Adam Etzel '16
  • Trebor Evans
  • Deborah K. Evans-Kanell '06
  • Margaret Everly
  • Kathleen M. Ewing '79
  • Extrel CMS , LLC
  • Keith R. Faller '68
  • Carol Faraci
  • Scott S. Farison M'03
  • Gary Fedder
  • James P. Feltz '88
  • Matthew & Michele Fennell
  • David & Beverly Ferguson
  • Alexandra Fetchko
  • Financial Executives International - Pittsburgh Chapter
  • Charles Fisher
  • John L. Fisher '98
  • Fisher Renovation, LLC
  • David Fleishman
  • John E. Flynn '67
  • Gail P. Follador '83
  • Elizabeth Forbus
  • Elisa & Letrell Foster
  • John H. '72 & Elizabeth Franklin
  • Christian & Joanne Fraser
  • Karen Fronzaglio
  • Frances A. Fuhrer '07
  • Gregory B. Gaertner '86 M'01
  • Stephanie E. Gallagher M'09
  • Matthew & Susan Galosi
  • Paul F. '93 & Barbara A. '93 Garfold
  • Ronald Gaydos
  • Robert E. Gaylik
  • Lillian & Joseph Gazzola
  • Larry George D'08
  • Carolyn H. Geraci '55
  • Mary Jo Geyer '95 M'98
  • Michelle L. Gilboy '02
  • Margaret Giles
  • Scott R. Gill '85
  • Joseph & Maria Gillette
  • Clay W. Glenny, Jr. '15
  • Linda Glose
  • Thomas E. Golden, CPA M'00
  • Lauren N. Gombert '06
  • Shelby Lea Gracey
  • Marcia L. Grant '73
  • Mark D. Grebinoski M'96
  • Monte Griffith
  • Russell J. Griffith '78
  • Josh L. '00 & Jessica Grill
  • David P. '78 M'93 & Janet L. '82 Grousosky
  • April M. Gumbosky '06
  • Susan Guzy
  • Jeremy D. Hall '99
  • Karen Haller
  • Patrick V. Hammonds '07
  • Raymond G. Hanobik '61
  • John J. Harshman '15 M'16
  • Shelly Haser
  • Joyce Hawk D'17
  • Denise Hebb '03 M'03
  • Debra L. Heitzenrater '92
  • Danny G. Hellmann '89
  • Glenn '72 & Susan Henicle
  • Matthew C. Henson '03
  • James M. Hepburn '82
  • Richard K. Herbster '59 + 
  • Kevin Herge
  • James F. Higgins M'84
  • Ashley E. Himes '07
  • Kelly A. Hinds '00
  • Karen L. Hjerpe, D'09
  • Robert D. Hoag '74
  • Derek E. Holmes '89
  • Cynthia Hoover '69
  • Joseph G. Hoover '04
  • Bradley P. Hoppes M'15
  • Daniel G. Horgan '02
  • Randy Horn
  • Richard I. Horn '63
  • William K. Hosni '84
  • David A. '88 M'92 & Lisa J. '86 M'92 Hunkele
  • Robert F. Hunter '75
  • Denis Hurley '57
  • Liam J. Hurley M'95
  • Diane L. Hyziak '86
  • Phoebe Iannelli
  • Charles F. Ishler '67
  • Timothy P. Ishman '86
  • Blair Jacobson
  • Marilyn M. Jenkins M'97
  • Eric H. Johnson '89
  • Janice Johnson
  • Michelle Johnson
  • Elizabeth Jones
  • Amy Joy
  • Joseph Kaminski '63
  • George L. Katsuleris '63
  • J. Richard Kattan '61
  • Linda J. Kavanaugh
  • Diane L. Keller '09
  • Philip H. Kerr '75
  • Patty Kilyanek
  • Michael W. '94 & Lori Kirch
  • Roger Kirschenbaum
  • Jocelyn C. Kleiber M'15
  • Philip Knight '80
  • Richard T. Knowlton D'12
  • Jennifer Knuth
  • David M. Kopp '91
  • Daniel Koshute
  • Mark J. Koss '80
  • Krishnam V. Kosuri M'08
  • John & Pat Kowalski
  • George E. Krauss '75
  • Matthew Kreiser '13
  • April V. Krivoniak '17                                                                                                            
  • Kristin & Nick Krivoniak
  • John A. Kuhar '82
  • Christopher Kushneriuk
  • George H. Kwiatek '78
  • Michael D. '74 & Karen Lacey                                                                                              
  • Constance B. Lacquement '81
  • Jeffrey Lampo M'85
  • Richard Lapchick
  • Lou Larson
  • Kenneth A. Lasota M'92 M'99 M'03 & Rebecca A. Stanhope '06                                        
  • Susan Latour
  • Richard Lavoie
  • John D. Lawson
  • Robin Lazor
  • Amy B. Leber '91
  • Sheryl Legato
  • Sarah F. Levine '15
  • Charles H. Leyh M'88
  • Kathleen & James Leyland
  • Xiaolu Li D'08
  • Fan-Yu Lin
  • Linda & George Liotus
  • Mitchell S. Lison '67
  • Victoria Lord
  • John Lowater
  • Michael Lowater
  • David D. Loy '82
  • David Lunardini
  • Sherri J. Lupetin '86
  • Randall L. Lyscik '75
  • Dianne C. Mackey '66
  • Timothy Daniel '83 & Lisa L. '79 MacLean
  • Karen Maier
  • Nicole M. Maietta D'15
  • Petros G. Malakyan
  • William & Pamela Malinchak
  • Jordan P. Marckisotto '08
  • Dany Marcuzzi
  • Scott Markovitz
  • Morgan Marr
  • Donald Marsonek '61
  • William J. Martin '89 M'91
  • Thomas V. '85 & Hope M. '92 Martin-Palmer                                                                     
  • Terri L. Marts M'85 D'02
  • James & Lisa Mayfield
  • Christine A. McAfee '96
  • Peter McArdle
  • Robert K. McCartt '79
  • Janet McClure
  • Kevin C. McCooey
  • Helen K. McCracken M'84
  • Jamie McDonnell
  • Lillian R. McGhee '84
  • Regis C. McGrady '60
  • Peter R. '62+ & Janet S. McGuire
  • Robert A. McKnight '68
  • Todd McLean '94
  • Alan McLiverty
  • William P. McNally '68
  • Richard P. McVay '72
  • Joel C. Meadows '70
  • David L. Meanor '74
  • Paul Medasie
  • Thomas E. Meehan M'83
  • Jayne E. Mellon '81
  • James C. Messina '72
  • Lafe Metz
  • Jody L. Meyer '86
  • Keri P. Meyer '06
  • Leo G. Mezerski '87
  • Jeffrey Mihalsky '00
  • Carol L. Miller '88
  • Mark Miller
  • Miller Mats
  • Michele A. Miller
  • Greg P. '94 & Andrea L. '06 Mitchell
  • Mela T. Moatz '12
  • Josh Momberg
  • Carrie Moniot
  • Hillary Moore
  • Maudine M. Moore '66
  • Brenda C. Morabito '61
  • Daniel Morrison
  • Ruth S. Morse '69
  • Christopher M. Morsey M'08 M'12 D'17
  • John C. Munsick '71
  • Jonathan K. Munsick '09
  • James & Paula Murphy
  • Pamela N. Murray M'86
  • Adelia A. Muti
  • Jeffrey L. '76 & Jennifer F. '77 M'81 Nagoda                                                                       
  • National Residence Hall Honorary, Colonials Chapter
  • Robert Nestler
  • Ernst W. Nickel
  • Andris Niedra
  • Lee C. Nizan '07
  • Andrew Noel
  • Dean V. Novalesi '07
  • Karen M. Nugent '75
  • Rebecca J. Nyren '92
  • Danielle Y. Oakes D'17
  • Doug O'Donnell
  • Nancy Campbell '59 & Patrick J. O'Farrell
  • Officially Sports
  • Libby O'Hara
  • Don Oles
  • John Olsavsky M'82
  • Joseph M. '92 & Pamela R. '93 Onderko
  • Donna Orender
  • Linda A. Osterman M'91
  • Joyce E. Ott D'09
  • Lisa M. Pacolay '06
  • Michael Pacolay '10
  • Emily A. Paladino
  • Josephine Pandolph '59
  • John A. Panno '86
  • Nicholas E. '08 & Maria Machen '08 Pappaterra
  • James Paquette
  • Richard J. Parrish, Jr. '93
  • Michael & Stacey Passerini
  • Michael D. Patsy M'97
  • Daniel M. Patterson '60
  • Patricia S. Patterson '97
  • Paul W. Peoples '89 M'06
  • Hyacinth Perrault
  • Jeffrey A. Petro '84
  • Tamara A. Petronka M'86
  • Joel Phillips
  • Todd Phillipson D'11
  • Michael R. Pickford M'13
  • Pizza Roma
  • James Plake
  • Mary Jo Plunkard '01
  • Cynthia Pokora '91
  • Mark M. Poljak '82
  • Douglas G. '78 & Karen M. '76 Poole
  • Robert C. Pore '73
  • Emmett T. Porter '75
  • Jodi Potter
  • David L. Praster '90
  • Gregory J. Priatko '90
  • Ann L. Pron D'10
  • William A. Pujia '70
  • John A. Punola '57
  • Denise S. Puskaric '89
  • Katrina A. Pyo D'11
  • Quaker Valley Rotary
  • Norbert M. Raab '84
  • Linda Raimondi
  • Thomas K. Reed '60
  • Trevor M. Reed '16 M'16
  • Chad T. '04 & Amy M. '04 Reilly
  • Andrew Rennie
  • Robert J. Reubi '94
  • Emidio G. Ricci '72
  • Ocie Richardson
  • Yvonne Richardson
  • Peggy Richey
  • Debra A. Ries M'96
  • Bryan I. Rittenberry '07
  • Mark T. Rives D'15
  • Kayla M. Newman Robertson '14
  • James S. '65 & Cecilia Rockovich                                                                                         
  • Vincent J. Rodi '93
  • Mark W. Rogers '76
  • Jim Rokicki '63
  • Pat A. Rose '82
  • Amos Ross
  • Eileen M. Ross '79
  • Michael Roth
  • Greg Russ
  • Vicki & Greg Russ                                                                                                                 
  • Jill L. Ryan '85
  • Kent T. Ryan '73
  • Bernard Michael Sakmar M'00
  • Luis Salcedo
  • Alfred J. Santoro '73
  • Mark A. Sarver '09
  • Michael P. Schilinski
  • Jacquelynn N. Schleiden '07
  • Aaron Schmidt
  • Herbert L. Schreiber '70
  • Carol Schroeder
  • Bryan J. Schroeffel '98
  • Samuel Sciullo
  • Kristi A. Scott '70
  • David W. Seeman '98
  • Phillip M. Shaffer M'14
  • Zhaoyun Shangguan
  • Linda Barmett Shrader '74
  • Norann K. Shuey '95
  • Steven P. Sibenik '79 M'82
  • Kathie A. Sica '70
  • Sidelines Beer House LLC
  • Marian & Joe Sikora
  • Sheryl Silbaugh D'17
  • Stephanie Simmons M'06
  • Richelle Simonson
  • Gwen A. Sims '99
  • Frank Singel
  • Jeffrey H. Siwik '14
  • Skinny Wrap
  • Rose Slis
  • Lynn A. Smith
  • Maureen Smith
  • Ronald J. Smith '81
  • John A. Snyder '05
  • Diane Spangler '79
  • William R. Sparks
  • Ken Stanko '80
  • Steven M. Stanovich '10
  • Monica J. Stanton '06
  • Kevin R. Stark '96 M'01
  • Ralph & Janice Starr
  • John Stasko
  • Besart Stavileci '12
  • Keith W. '01 & Lauren E. '02 Stawartz                                                                                 
  • Lauren E. Stawartz '03 M'05
  • Anthony Stella
  • Richard W. Stern '76
  • Herman A. Stubblefield '85
  • Natalie Stuparitz M'14
  • Avery Sturtevant
  • Jane Sullivan
  • Joseph D. '98 & Kristin Sullivan
  • Charlene Sundgaard
  • Thomas C. Supler '76
  • Kenneth Surdick
  • Daria L. Svaline '82 M'93
  • Steven M. Swartzlander M'11
  • Craig Swen
  • Kimberly Symonds
  • Kenneth C. Syrko '74
  • Kelly Szejko
  • Carrie Tancraitor D'16
  • The Eger Eye Group, P.C.
  • Raymond T. Thomas '00 M'03 D'11
  • Nancy T. Topich '93 M'95
  • James A. Tortella '85
  • Paul F. Tracy '81
  • Keith S. Trdina '78
  • Tri County Management-McDonald's
  • Michael S. Tripp '70
  • Patricia A. Trymbiski D'11
  • Joseph H. Tuset M'07
  • Tyler Mountain Spring Water, Inc.
  • John D. Uthman '93
  • Joanne VanAuken
  • James Vecchio
  • Anthony & Sherrie Viglione
  • Stephen A. '92, M'97 & Sharan A. '94 Volosin
  • Michelle Vukovich
  • Kathleen A. Wall '76
  • Tyler Warden
  • Carol & Robert Warrington
  • Wiley & Anna Wasden
  • Watson Chevrolet
  • Charles A. Weaver '69
  • Cathy E. Webreck '69
  • William H. Weigold '73
  • Joanna Weiner
  • Stephen B. Welborn '94
  • Brandon C. Welsch '00
  • James & Donna Welsh
  • Peter D. Welsh '77
  • John V. Wesling '91
  • West Hills Nissan
  • Western Pennsylvania Laborers' Building & Defense
  • Joseph M. Whiteko '71
  • Bonnie Sheridan Wikert '80
  • David A. Williams '69
  • Jonathan M. Williams M'94
  • Hyla Willis
  • Joan M. Willy '80
  • Elaine Wilson
  • Nancy J. Wilson '88
  • John Wolfgang '77
  • Jim & Karen Wolthuis
  • John K. Yaklich '71
  • David F. Yasko '60
  • Jeffrey A. Yoder M'04
  • Effie Young
  • Janice V. Young '71
  • Kathryn E. M'94 & Russell H. M'94 Yurk
  • Allan H. Zeman
  • Joseph M. Ziemianski '10
  • Patricia M'07 & Tony Zusinas M'07
  • Lori A. Zwigart '97
  • Theodore E. Zysk '76